• VÍZIA MATERSKEJ ŠKOLY

Naša materská škola je bezpečným miestom s podnetným prostredím, v ktorom deti predškolského veku môžu prežiť spokojné detstvo.

ZAMERANIE MATERSKEJ ŠKOLY

ĽUDOVÁ KULTÚRA

Snažíme sa o zachovanie hodnôt ľudovej kultúry obce a preto zaraďujeme prvky regionálnej výchovy do edukačného procesu.

V ZDRAVOM TELE – ZDRAVÝ DUCH

Vzhľadom k tomu, že máme možnosť využívať veľkú členitú záhradu, zameriavame sa na rozvoj a upevňovanie telesnej zdatnosti detí. Prostredníctvom pohybových aktivít rozvíjame vôľové vlastnosti a prosociálne správanie. Taktiež využívame podmienky umiestnenia materskej školy na krátke turistické vychádzky do prírody (zo zreteľom na schopnosti detí).

POZNÁVAME A CHRÁNIME

Príroda je dôležitou súčasťou životného prostredia. Jej rozmanitosť nám umožňuje dať deťom praktické skúsenosti, ktoré súvisia so starostlivosťou o rastliny a živočíchy. Snažíme sa vybudovať u detí pozitívny vzťah k prírode a správať sa k nej ohľaduplne. Prostredníctvom rozhovorov, ukážok, exkurzií, besied nabádame deti ekologicky myslieť a správať sa zodpovedne. Vedieme ich k separovaniu odpadu.