• PRIJÍMANIE DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Dieťa sa do materskej školy prijíma vždy len na základe žiadosti o prijatie na predprimárne vzdelávanie, ktorá je zverejnená na internetovom odkaze: Prihláška do MŠ

Zákonný zástupca dieťaťa prikladá spolu s vyplnenou žiadosťou aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Potvrdenie nájdete tu:  Potvrdenie detského lekára

Upozornenie: Dôležitosť sa kladie na odborné a dôsledné vyplnenie potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti, ak má dieťa napr. epilepsiu, je liečené na cukrovku, alebo na iné závažné ochorenie, o ktorom, ak by materská škola nebola včas a riadne informovaná, mohlo by byť vážne ohrozené zdravie alebo aj život konkrétneho dieťaťa, ale aj bezpečnosť a zdravie ostatných detí.

• Podávanie žiadostí je od 1. do 31. 5. príslušného roka. Hlavné termíny zápisu sú vždy vopred zverejnené na stránke školy, na stránke obce, na informačných tabuliach v obci a pod.. Informácia o zápise je vyhlásená aj prostredníctvom obecného rozhlasu.
        • Podľa kapacity materskej školy vydá riaditeľka ZŠ s MŠ Štefana Žáryho, po dohode so zástupkyňou pre materskú školu, rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa do materskej školy do 30. 6. príslušného roka.
        • Deti prijímame nasledovne: prednostne prijímame deti,
        • pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné (deti, ktoré k 31. 8. daného roka dovŕšia 5 rokov veku) ,
        • ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (po starom – deti, ktoré majú odklad).
        • Ďalej prijímame deti od 3 do 6 rokov podľa veku. Od najstaršieho po najmladšie.
        • Ak to kapacita materskej školy dovolí, môžeme vo výnimočných prípadoch prijať aj dieťa mladšie ako 3 roky, ak sú splnené podmienky (kapacitné, personálne a hygienické). Takéto dieťa musí však spĺňať podmienky – musí byť odplienkované, musí sa vedieť pýtať na WC, používať lyžicu, napije sa z pohára, umyje si ruky, v rámci možností si dokáže obliecť základné časti odevu.
        • Deti prijímame spravidla k začiatku školského roka.
        • Priebežne, počas školského roka, sa deti prijímajú vtedy, ak je v materskej škole voľná kapacita.
        • Deti zaraďujeme do tried podľa veku. Od najstaršieho po najmladšie.

O zápise do materskej školy Vás budeme včas informovať.